CNNTürkBünyamin Sürmeli‘yi kar yağdığı zamanlarda yaptığı isabetli hava raporları sayesinde tanımış oldum.

Televizyonda ya da radyodan pek hava durumu takip ettiğim yoktur, ancak denk geldiğim zamanlarda da düzgün ve akıcı türkçesi ve kendine özgü anlatımıyla Bünyamin Sürmeli’nin başarısını takdir ediyorum.

CNNTürk kanalı 1999 yılının sonlarında yayına başlamasına rağmen, websitesi ancak 2004‘de açıldı. CNN.com‘un tasarımını 2007’de değiştirmesinin ardından Ağustos 2008‘de de CNNTürk tasarımını değiştirdi. Değişen tasarımla birlikte basit, hızlı ve kullanıcı dostu bir arayüze kavuştu.

Şimdi gelelim Bünyamin Sürmeli ve CNNTurk.com‘un alakasına;

Sitede bulunan haberlerde kullanılan fotoğrafların yüksekliği en fazla 200 pixel. Rastgele dolaştım, nadir de olsa bazı haberlerde metnin orantısına göre 300 pixel uzunluğunda da fotoğraflar kullanılmış.

Hava-Yol kategorisinin altında “Bünyamin Sürmeli’den hava raporu“na girdiğimiz zaman (buradan bakılabilir) Bünyamin Sürmeli’nin çok şık, karizmatik ve estetik bir fotoğrafıyla birlikte, fotoğrafın yanında cücük gibi kalmış bir hava durumu bilgisiyle karşılaşıyoruz.

Bünyamin Sürmeli'den Hava Raporu

Fotoğrafın boyu 439 pixel ile sitede yayımlanan en uzun boydaki fotoğraflar arasında, benzer büyüklükte fotoğraflara Yaşam kategorisi altında manken fotoğraflarında rastladım.

CNNTürk.com‘daki hava raporu daha çok “Bünyamin Sürmeli Fan Club“ı andırıyor, acaba bu durumdan Bünyamin Sürmeli rahatsızlık duymuyor mu?

Bünyamin Sürmeli’den hava raporu” şeklinde isminin markalaşmış olması, insanların güven duyuyor olması çok güzel, ancak bu kadar büyük fotoğrafa, göze sokmaya hiç gerek yok, hem de itici.